Kalendář

< květen 2021 >
po út st čt so ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Nejbližší akce

Žádné záznamy.
ZKO OPAVA > Informace > O nás

Několik slov o klubu

Kynologické cvičiště ZKO Opava

Naše základní kynologická organizace (ZKO) se zabývá sportovním výcvikem psů podle Národního zkušebního řádu NZŘ, Mezinárodního zkušebního řádu IPO, Zkušebního řádu KJ Brno a v neposlední řadě také podle Zkušebního řádu pro sportovní výcvik psů v ČR SchH/VPG.

Členové naší ZKO, kteří se zabývají sportovní kynologií se zúčastňují zkoušek, soutěží a závodů, které jsou odstupňovány podle náročnosti a vycvičenosti psa a ve většině případů se skládají z pachových prací, poslušnosti a obrany.

ZKO Opava se snaží maximálně podporovat svou kynologickou mládež. V roce 2007 byla činnost mládeže v ZKO Opava začleněna do projektu „Reprezentace a propagace města v rámci ČR" a spolufinancována z rozpočtu Statutárního města Opavy.

Našimi členy jsou však také lidé, kteří chtějí svého čtyřnohého přítele naučit jen základní povely, zlepšit pejskovu ovladatelnost a správně jej socializovat. Zkrátka naučit jej správně se chovat tak, aby se stal jejich bezproblémovým členem rodiny.

Zvládnutí základní poslušnosti a ovladatelnosti je naší hlavní motivací. Každý člen může zakončit základní výcvik a zároveň si tak ověřit co svého pejska naučil, složením některé ze základních zkoušek. Složení zkoušky není podmínkou. Stačí si cvičit jen tak pro radost.

Na našem kynologickém cvičišti cvičí němečtí ovčáci, knírači, rotvajleři, retrívři, jorkšíři, psi s průkazem původu i bez a také kříženci. Mezi plemeny či neplemeny neděláme rozdíly.

U nás jsou dveře otevřené všem, co chtějí svého miláčka něco naučit.

PŘIJĎTE MEZI NÁS !!!

Logo ZKO Opava